Şehit Cenazesine ‘Organizasyon Teşekkürü’

21 Ağustos 2015 Cuma, 08:51
salimuslu

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Tokatlı şehidin cenazesine katıldı ve sonrasında Vali ve diğer protokol üyelerine teşekkür mesajı yayınladı. Uslu’nun sosyal medyadan ‘başarılı organize’ dediği teşekküre, tepki yağdı.

Jandarma Teğmen Hubeyib Turan, Diyarbakır’da PKK’lılarla girdiği çatışmada ağır yaralanmış, kaldırıldığı hastanede şehit düşmüştü. Tokat’ın Efe köyünde son yolculuğuna uğurlanan şehidin töreni sonrasında,  TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Vali Cevdet Can ve beraberindekilerle fotoğraf çektirip, Twitter hesabından paylaştı. Uslu çektiği fotoğrafa, “Şehit cenazesinde başarılı organize ve içtenlikle süreci yöneten Tokat Valimize, Milletvekillerimize, Garnizon Komutanımıza ve Belediye Başkanımıza teşekkür ederim” mesajını yazdı.

Özgür Mumcu, Armağan Çağlayan başta olmak üzere Uslu’nun mesajına tepki yağdı. Birçok kullanıcı Salim Uslu’nun mesajını silmesini istedi.

Gelen tepkiler üzerine Salim Uslu Twitter hesabından şu mesajı yayınladı;  “On binlerce insanın sadece dua ve tekbirlerle şehit uğurlaması ve köye taşınmasındaki olağanüstü çaba ve emek övgüye değerdir. Akşam saatlerinde belediye ziyaretinde çekilen fotoğraf üzerine yapılan zorlama yorumlara bakılırsa göz, akıl ve bazılarında da ahlak sorunu var. Sahte isim/resimle saldırı kampanyası açanların şehitten çok sağduyuya üzülmüş, pis düşüncelere dolgu malzemesi yapmış olmaları utanç verici. Allah’ım! 10 binlerin şehitlerine görevlerini huzur içinde yapmaları için tertip ve düzeni, organizasyon sanan/saptıran akıl yoksunlarına acı!”

Açıklamanın ardından tepkiler artarak devam etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>