Zekeriya Öz Almanya’da mı?

14 Ağustos 2015 Cuma, 06:56
zekeriyaöz

Hakkında yakalama kararı çıkan ve yurt dışına kaçtığı iddia edilen eski savcı Zekeriya Öz’ün, Erivan’dan Almanya’ya geçtiği öğrenildi. Ergenekon soruşturmasında Tuncay Özkan’ın avukatlığını yapan Ahmet Çörtoğlu, “Savcıların kaçmalarına göz yumuldu” diyerek yeni  bir iddia gündeme getirdi.

Zekeriya Öz’ün salı akşamı bulunduğu Ermenistan’dan Almanya’ya geçtiği söyleniyor. Hakkında yakalama kararı bulunmayan Öz’ün vizede muaf yeşil pasaportla kontollerden gçtiği öğrenildi. Zekeriya Öz’ün başka bir ülkeye geçip geçmediği ise bilinmiyor.

Tuncay Özkan’ın avukatı Ahmet Çörtoğlu, Zekeriya Öz’ün kaçışına göz yumulduğunu söyleyerek:
“Aynı şey bu savcılar için neden uygulanmadı? Zira ellerinde hükümeti yıpratacak çok belge var.Silivri soruşturmalarından değil, 17-25 Aralık’ta koydukları tavır nedeniyle yakalama kararı verildi. Ancak kaçmaları için zemin hazırlandı. Bence bu yakalama kararları kaçtıktan sonra alındı. Ya daCemaat yapılanması yargı içinde halen aktif, karar önceden bildirildi.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>