18 Türk Kaçırıldı

02 Eylül 2015 Çarşamba, 09:06
ırak

18 Türk işçi Irak’ın başkenti Bağdat yakınlarında Nurol İnşaata bağlı bir stadyumda çalıştığı sırada, maskeli ve asker kıyafetli kişiler tarafından kaçırıldı. Karavanlarından çıkarılan 18 işçi, saat 3 sıralarında zorla arazi araçlarına bindirilerek kaçırıldı.

Nurol Holding’den yapılan açıklamada kaçırılan 18 kişinin 3’ü mühendis, 14’ü işçi, 1’i ise muhasebeci…Ayrıca yapılan açıklamada, kaçırılan kişilerin 20 den fazla olduğunu, çoğunun da Türk olduğu belirtildi.

Şantiyeye 20’ye yakın araçla gelen klişiler, güvenliği de etkisiz hale getirdi.

Nurol Holding CEO’su Uğur Doğan, “Bağdat’ta bizim tarafımızdan yapılan stadyumun inşaatında çalışan 14 işçi, üç mühendis ve bir muhasebeci sabah 0300’te asker kıyafetli kişiler tarafından kaçırıldı. Dışişleri Bakanlığı’nı bilgilendirdik” dedi.

Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş, kaçırılma olayının nedenlerinin araştırıldığını ve Iraklı yetkililerle temasa geçildiğini açıkladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>