İrlandalı Turist Konuştu

27 Ağustos 2015 Perşembe, 19:56
irlandalı

İstanbul Aksaray’da, su almak isterken esnafın saldırısına uğrayan ve yaşanan kavganın TV kanallarında  yayınlanmasının ardından sosyal medyada çok konuşulan İrlanda vatandaşı Mohammed Fadel Dobbous, “Türkiye’yi çok seviyorum. Ben Müslümanım, benim hiç kimseye karşı bir şeyim yok. Bana olanların hepsi talihsizlikten öte bir şey değil’’ dedi.

1 Ağustos günü Aksaray’da bir büfeden su almak isteyen İrlandalı turist, dolaptakileri şişeleri devirince, dükkan sahibi ve diğer esnafın saldırısına uğradı. Tek başına saldırganlarla mücadelen eden Dobbous, tek amacının kendisini savunmak olduğunu söyledi.

Mohammed Fadel Dobbous, kavgayla ilgili şunları söyledi:

“Acil bir işim vardı, aciliyet içerisinde dolabı açmam gerekiyordu. Dolap soğuktan dolayı kilitlendiği için, açılamadığı için daha sertçe çekmem gerekti. Şişeler  düşmeye başladığında ben onları toparlamak istedim. Sonra baktım ki çok geç, hepsi düşmeye başladı.  Sonra adam üzerime doğru gelmeye başladı. Ben bir şey yapmadım, niye üzerime geldiğini tam olarak anlayamadım. Şok oldum. Birinin bana saldırdığını gördüm.

“Ne kadar zarar verdiğimi görmek istedim. İçeri girip, en azından bir özür dilemek istedim.  Ben kaçmam. Kesinlikle Sarhoş değildim. Çok sıcaktı, susamıştım ve su almak istedim. Olay bundan ibaret dedi.

Görüntülerin yayınlanmasının ardından Türkiye başta olmak üzere bir çok yerde tanınan Dobbous, “Her yerde yolumu çevirip fotoğraf çektiriyorlar. Türkler gelip özür diliyor. ’Çok üzgünüz orada yaşananlardan dolayı’ diyorlar. Çoğu da utanmışlar bu durumdan. Tabii ki insanlar Türkiye’nin şiddetle gündeme gelmesinden hoşnut olmuyor. Gerçekten benim boksör olduğumu sanıyorlar. Ben spor salonuna gidiyorum. Herkes gibi spor salonuna gidiyorum. Olanlar sadece meşru müdafaadan öte bir şey değil. Kendimi savunmak istedim ve olaylar böyle gelişti. Çünkü ben haklıydım o durumda, korkmadım, kimseye de bir şey yapmadım. 1 liralık su için bu olabilir mi Parasını vereyim, nedir ki yani Bu yüzden bana şiddet uygulamanız gerekmiyor. Başkasına karşı da kullanmamanız lazım’’ diye konuştu.

Mohammed Fadel Dobbous, kavga esnasından kimsenin kendisine yardım etmediği, gittiği hastanede de dil konusunda sıkıntı yaşadığını belirtti.

Avukatı Gökhan Cindemir ise, müvekkili adına suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>