Cizre’de Çatışma

27 Ağustos 2015 Perşembe, 15:12
cizre

Şırnak’ın Cizre ilçesinde güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada, biri 7 yaşında olmak üzere 3 sivil hayatını kaybetti. 3 asker de yaralandı.

PKK’lılar, Şırnak’ın Cizre ilçesi Nur Mahallesi’nde ki Garnizon Komutanlığı’na roketatar ve silahlarla saldırı düzenledi. Komutanlıkta bulunan askerlerin de karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Çıkan çatışmada 3 asker yaralandı. 7 yaşındaki Baran Çağlı ve 3 sivil hayatını kaybetti.

Evine giderken çatışmanın ortasında kalan Cizre Devlet Hastanesi görevlisi Eyüp Ergin, isabet eden kurşunlarla ağır yaralandı. Ergin, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

DEDAŞ çalışanı 28 yaşındaki Mesut Sanrı da arıza onarırken çatışmanın arasında kalarak, hayatını kaybetti.

7 yaşındaki Baran Çağlı’da çöken duvarın altında kalarak ağır yaralandı. Çağlı, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Polis, Cizre Devlet Hastanesi önünde yoğun güvenlik önlemleri aldı.

Cizre’de PKK’lılar, Çevreyolu, Nusaybin Caddesi ve Orhan Doğan Caddesi üzerinde barikat kurarak, güvenlik güçleriyle çatışmaya girdi. Teröristler, tır ve otobüslerle yollları kapattı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>