Partisinden İhraç Edildi

26 Ağustos 2015 Çarşamba, 09:39
ogan

Dönem MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, ‘’MHP barajın altında kalabilir’’ açıklamasından sonrai partiden ihraç edildi.

Devlet Bahçeli, Oğan için ihraç edin talimatı vermesine rağmen Iğdır İl Disiplin Kurulu ihraç etmemişti. Sinan Ogan, Merkez Disiplin Kurulu tarafından ihraç edildi.

MHP Genel Başkanlığı için adı geçen ve partide bağımsız faaliyetler gösteren Sinan Oğan, Devlet Bahçeli tarafından milletvekilliği kesilmiş ve aday gösterilmemişti. Ogan’ın 7 Haziran seçimlerinin ardından MHP’nin başarısız olduğunu belirten tweeti Bahçeli’nin sabrını taşırdı. Bahçeli, Ogan’ın ihraç edilmesini MHP Başkanlık Divanı toplantısında dile getirmişti.

Disiplin kuruluna sevkedilen Ogan hakkında Iğdır İl Disiplin Kurulu tarafından işlem başlatıldı. Ogan’ın yazılı ve sözlü ifadesi alındı.

İhraç edilmesine yönelik bir suç unsuruna rastlanmadığına karar veren İl Disiplin Kurulu, kararı İl Başkanlığı’na gönderdi.

İl Disiplin Kurulu Başkanı İlhan Karabağkarar ilişkin, Biz kendisini dinledik ve ihraç edecek bir fiil işlemediği kanaatine ulaştık. İkna edici savunma yaptı” dedi. Genel merkezden kendilerine henüz bir tepki ulaşmadığını belirten Karabağ, olası tepkiler için de, “kızabilirler biz de gerekli açıklamaları yaparız” ifadelerini kullanmıştı.

Karar, genel merkezde tepkiyle karşılandı. MHP Merkez Disiplin Kurulu’nda ele alınan dosyanın ardından, Ogan’ın ihracına karar verildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>