Esnafı Döven İrlandalı

26 Ağustos 2015 Çarşamba, 08:12
irlanda

Dün akşam saatlerinde kendisine saldıran esnafı döven İrlandalı turistin videosu sosyal medyada en çok izlenenler arasına girdi. Video, Türkiye’den sonra  İrlanda ve İngiliz basınında da geniş yer buldu.

İstanbul Aksaray’da su almak için açtığı dolaptaki şişelerin yere düşmesi üzerine, dükkan sahibinin sopalı saldırısına uğrayan İrlandalı turist, diğer esnafın da taburali saldırısına maruz kaldı. Bütün esnafı döven turist, Türkiye’nin en çok konuşulan kişisi oldu.

Haber, İngiltere ve İrlanda basınına da yansıdı. İngiliz joe.co.uk sitesi, görüntülerin bir delilik olduğu yorumunu yaptı. Haberde, turistin suyu dökmesi üzerine çıkan kavgada, tabure ve sopalarla saldırıya uğrayan adamın kendisini çok iyi savunduğunu belirtiyor.

İrlanda basınından Irish Independent sitesi de, turistin, esnafı nasıl alt ettiği anlatılıyor. Haberde, ‘Esnaf, kavga ettikleri kişinin sıradan bir turist değil, boksta çok başarılı bir İrlandalı olduğunu anladı’ ifadesi kullanılıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>