Domuzlar Koya İndi

19 Ağustos 2015 Çarşamba, 09:59
domuz

Bodrum’da bulunan Kara Ada’da aç kalan domuzlar, sahilde denize giren turistlerin yanına kadar indi. Kaptan ve turistler domuzlara yemek vererek besledi.

Günübirlik tur teknelerinin rotasında bulunan turistik Kara Ada’da denize giren turistler, domuzları görünce büyük şaşkınlık yaşadı.

Poyraz Koyu’na demirleyen tekneden inen turistler, 20 domuzun bulunduğu sürüyü gördü.

Şakınlıklarını üzerlerinden atan turistler  domuzlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Teknenin kaptanı Tolga Çotura, “Adada yaşayan domuzlar özellikle yaz aylarında aç kalıyor. Bazıları çok aç kaldığı için oldukça zayıflamış. Adaya gelen tekne kaptanları olarak domuzlara elimizden geldiğince yemek ve su bırakıyoruz, doyurmaya çalışıyoruz. Turistler de yanlarında getirdikleri yiyecekleri veriyor. Bir süre sonra turistler domuzların sadece yemek için kendilerine yanaştıklarını görünce rahatlıyor ve yüzmeye devam ediyor. Her yıl onlarca teknenin beslediği domuzlar artık insanlara çok alıştı, adanın maskotu haline geldiler” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>